Powiadom znajomego:

Rys historyczny

Jeleń – od przeszło 750 lat, niewielka osada, następnie wioska,      w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku – osiedle, a obecnie dzielnica miasta Jaworzno. Malowniczo położony w kotlinie rzeki Przemsza, lewego dopływu górnej Wisły.

Na terenie miasta Jaworzno, rozsianych jest kilka mniejszych

i większych zbiorników wodnych, a tam gdzie woda i ryby, tam i pasjonaci wędkarstwa, wśród nich wędkarze naszej dzielnicy.

Początki działalności wędkarskiej naszego środowiska były trudne. Wędkarze zrzeszeni byli w różnych kołach wędkarskich na terenie aglomeracji śląskiej. W roku 1987 grupa wędkarzy utworzyła Komitet Założycielski „ Sekcji Wędkarskiej – Jeleń ''  przy kole PZW DEHAK - Brzezinka. W skład Komitetu weszli koledzy : Bożek Tadeusz, Bożek Zenon, Ptasiński Jan, Mzyk Krzysztof, Chsząszcz Mieczysław, Kozub Kazimierz, Boba Jan, Bożek Kazimierz, Blin Tadeusz, Kuciel Janusz, Porwit Władysław, Rybak Marian, Grzybek Kazimierz,  to oni stanowili trzon władz nowo powstałej Sekcji Wędkarskiej, która funkcjonowała przez okres siedmiu lat.

Na bazie tej sekcji, w listopadzie 1994 roku, powstało Koło PZW Nr 94 – Jeleń.

W skład władz nowo utworzonego Koła zostali wybrani koledzy :

Prezes Koła                         - Krzysztof Mzyk

V-ce Prezes                         - Tadeusz Bożek

V-ce Prezes                         - Marian Rybak

Sekretarz                              - Wiesław Józefiak

Skarbnik                               - Zbigniew Palonek

Gospodarz Koła                  - Czesław Fuja

Opiek. Młodzieży                 - Tadeusz Blin

Czł. Zarządu                        - Bolesław Możdżeń

Społ. Straż Ryb.                  - Zdzisław Chmielewski

Przew. Kom. Rew.              - Jan Pluta

Członkowie KR                   - Jan Helbin, Ryszard Wróbel

Sąd Koleżeński       - Janusz Kuciel, Roman Paszcza, Marian Pluta, Stanisław       Smalcerz.

W ciągu czternastoletniego okresu działalności Koła, tj. Od listopada 1994 roku do 14 grudnia 2008 roku funkcję Prezesa Koła pełnił kol. Krzysztof Mzyk, a V-ce Prezesa kol. Tadeusz Bożek.

Ponadto w omawianym okresie we władzach Koła pracowali wybierani przez Walne Zgromadzenia następujący członkowie związku :

Wątroba Władysław,  Bożek Zenon, Banasik Zofia, Rzepa Józef, Bulanda Czesław, Żbik Artur, Proksa Antoni, Fudała Grzegorz, Sorokosz Konstanty, Sidełko Władysław, Pabiańczyk Zygmunt, Gołas Stanisław, Grzybek Władysław, Sojka Józef, Smalcerz Eugeniusz, Szymkiewicz Andrzej, Proksa Zenon, Banasik Wiesław, Olejarz Zbigniew, Kula Eugeniusz, Kozub Beniamin, Marcinkowski Włodzimierz,  Jarczyk Marek, Sojka Maria, Jara Zbigniew, Wojtaczka Marian, Nęcek Franciszek, Oleś Eugeniusz, Wartalski Włodzimierz, Poklękowski Jan, Borowski Edward, Bigaj Czesław.

Każdy z wymienionych, wniósł swój wkład pracy w rozwój  PZW

a bezpośrednio, naszego Koła.